2023.05.19 Wesołe przerwy (26)

Wesołe przerwy

Kolorem na muralu🤩 wiosennie i radośnie zrobiło się w naszym Patio 😎

2023.05.18 Poznajemy zawody (5)

Poznajemy zawody

Projekt “Poznajemy zawody”. Dzisiaj klasy drugie poznały pracę higienistki stomatologicznej. Ciekawe spotkanie poprowadziła dla nas pani Magda Grzenkowicz, mama Przemka z klasy 2a. Wiemy, że o zęby trzeba dbać dla zdrowia, ale i dlatego, bo świat zdobywasz uśmiechem 🙂

2023.05.16 Piknik ORW (6)

Piknik integracyjny w Szklanej

Mali wolontariusze uczą się empati, zrozumienia, szacunku i współdziałania podczas Pikniku Integracyjnego w ORW Szklanej🫶💚 DZIĘKUJEMY 🤗

2023.03.31 Dzień bez plecaka (16)

Dzień bez plecaka

Dzisiaj nasi uczniowie wykazali się kreatywnością i poradzili sobie podczas “Dnia bez plecaka”. Pomysły były fantastyczne! Zobaczcie sami! ?????

Skąd pochodzi DZIEŃ BEZ PLECAKA?
Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji. Fankam jako dziecko jeździła z matką do Kamerunu, gdzie szybko zorientowała się, z jak wielkimi trudnościami borykają się tamtejsze dzieci. Zaczęła działać we własnej szkole, zainteresowała tematem nauczycieli i społeczność szkolną. Od 2012 roku do akcji Dzień bez plecaka dołączają kolejne szkoły.

W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako kreatywna zabawa oraz forma integracji.

2023.03.08 Nadzwyczajni (27)

NADzwyczajni

Dzisiaj Zuzia i Wiktoria z technikum kartuskiego Wzgórza odwiedziły nas z projektem “NADzwyczajni- oko w oko z niepełnosprawnością” i zaprezentowały uczniom klas szóstych, siódmych i ósmych swoje dokonania w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Dziękujemy ❤️
2022.12.08 SPON (7)

Pocztówki dla SPONu

Znowu zima idą święta…❄️??‍?
Dzisiaj przekazaliśmy na ręce Pani Marzeny Korzeniewskiej kartki świąteczne, które otrzymają podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oddział w Sierakowicach.
Dziękujemy naszym uczniom za przygotowanie pocztówek, a nauczycielom za kreatywne inspiracje ?‍??❄️
2022.12.09 Kartki dla ORW (2)

Listy ORW

W myśl słów, że każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat…. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1a, 1b, 2b, 2d, 3b zaangażowani w świąteczną akcję pisania listów do przyjaciół z ORW w Szklanej ??❤️ ?✒️✉️

2022.10.09 Pola nadzei (3)

Pola nadziei 2022

Zebraliśmy na rzecz KARTUSKIEGO HOSPICJUM 7️⃣8️⃣1️⃣5️⃣,8️⃣1️⃣???
Dziękujemy za wsparcie i złożone ofiary.
2022.09.16 Badź kumplem niedokuczaj (85)

Jestem kumplem, nie dokuczam

Nawet nasz przedszkolak wie, że dobrym kumplem warto być ? Maluchy dołączyły do drużyny Lewandowskiego – JESTEM KUMPLEM, NIE DOKUCZAM ⚽️

2022.09.15 Dzień kropki (63)

Dzień Kropki 2022

Zapraszamy do naszej kropkowej fotogalerii.