2020.10.30 Noś odblaski świeć przykładem (2)
  

Noś odblaski – świeć przykładem.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych „dwójki” przypominają Małym i Dużym o noszeniu elementów odblaskowych.  Sami zobaczcie jak świecą przykładem!

poczta marzycielska (19)
  

Piszemy listy do podopiecznych ORW w Szklanej

Grudniowe dni w naszej szkole upływały w atmosferze świątecznych przygotowań, rozmów, warsztatów… nie mogło zabraknąć także listów.
Tak jak w ubiegłym roku, uczniowie naszej szkoły własnoręcznie wykonali kartki, ozdoby świąteczne oraz napisali listy, które w poniedziałkowy poranek zostały odebrane przez zaufanego kuriera i dostarczone przyjaciołom z ORW w Szklanej. Radości było wiele ?  Na odpowiedź nie czekaliśmy długo, już po kilku dniach dotarły do nas listy od dzieci z ORW. Bardzo dziękujemy zarówno naszym uczniom i ich wychowawcom, jak i wychowankom oraz terapeutom z ORW w Szklanej za zaangażowanie w akcję.

/ORGANIZATORZY/

Ferie z ORW 2018-2019 (5)
  

Ferie z ORW

Mali wolontariusze SP2 w czasie ferii zimowych “podróżowali po Polsce” z podopiecznymi ORW w Szklanej. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Każdy potrzebuje przyjaciela 2019 (3)
  

Każdy potrzebuje przyjaciela

W naszej szkole po raz kolejny odbyły się warsztaty realizowane w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie przeprowadzone w klasach „0”. Miały one na celu kształtowanie wśród dzieci postaw koleżeństwa, przyjaźni oraz współdziałania w grupie. Dzieci poznały małego misia Leona, który przekazał iskierkę przyjaźni oraz zagrały w grę z zadaniami, do wykonania w parach. Maluchy z uśmiechem i dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Zapraszamy na fotorelację.

/Anita Węsierska/

dzienwolontariusza (14)
  

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia br z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zostaliśmy zaproszeni przez Ośrodek – Rewalidacyjno – Wychowawczy w Szklanej. Przywitano i przyjęto nas bardzo rodzinnie. Cała społeczność Ośrodka zebrała się, aby wraz z nami świętować ten wyjątkowy dzień. W którym to, po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, jak ważny jest drugi człowiek. Dziękujemy wychowankom i wychowawcom ORW w Szklanej za budowanie poczucia sensu z działania – pomagania innym.

/Wolontariusze SP nr 2 Sierakowice/

01.12.2018 Światowy Dzień Walki z AIDS (5)
  

Dzień Walki z AIDS

1 grudnia 2018 -Światowy Dzień Walki z AIDS

TOLERANCJA  – to słowo przyświecało w naszej szkole obchodom Światowego Dnia Walki z AIDS.

Uczniowie klas siódmych w przeddzień 1 grudnia 2018r. brali udział w warsztatach na temat tej choroby. Celem tych działań było  zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomienie konieczności  pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim.

Na świecie żyje blisko 37 mln osób zakażonych wirusem HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Chcielibyśmy, aby uczniowie naszej szkoły byli  świadomi, że  osoby żyjące z wirusem HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem. Tylko poszerzenie wiedzy na temat profilaktyki tej choroby odsunie od nas lęk przed kontaktami z osobami zarażonymi HIV i chorymi na te chorobę.

/Komisja ds. promocji zdrowia w szkole/

IMG_8489
  

Uczę się bezpieczeństwa

Warsztaty profilaktyczne w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”.

Bezpieczeństwo w życiu codziennym jest ważne dla każdego z nas. Uczniów klas pierwszych 16 listopada br. odwiedziły panie policjantki: Daria Olchowik oraz Karolina Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, które przeprowadziły pogadanki dotyczące bezpieczeństwa. Nie zabrało także niespodzianki, każdy pierwszoklasista otrzymał kamizelkę odblaskową, która jest ważnym elementem ubioru podczas spacerów o zmroku. Bardzo dziękujemy pani pedagog oraz zaproszonym gościom za bezcenną lekcję nt. bezpieczeństwa.

/Pierwszoklasiści z wychowawcami/

IMG_7892
  

Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni…

2 października br. uczniowie klas 0 – I podczas warsztatów profilaktycznych prowadzonych przez dzielnicowych Komisariatu Policji w Sierakowicach: aspiranta sztabowego Jarosława Pyszkę i  aspiranta Jarosława Sochę zapoznali się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły, ostrożnego zaufania wobec obcych.  Dzieci z radością przyjęły informację o konieczności noszenia przy sobie elementów odblaskowych oraz kasków rowerowych podczas wycieczek rowerowych. Z zainteresowaniem przysłuchiwały się radom policjanta, a z wielką ciekawością dopytywały o konsekwencje nie zapinania pasów w samochodzie, czy braku kasku rowerowego. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał materiał promocyjny w postaci opaski odblaskowej, breloka.

Dziękujemy pani pedagog, która zaprosiła gości oraz bacznie nad wszystkim czuwała.

/Uczniowie i wychowawcy kl. 0-I/

IMG_7715
  

Próbna ewakuacja

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Dlatego też dziś o godzinie 11:00 odbyła się próbna ewakuacja wszystkich osób przebywających na terenie SP2.
Co najważniejsze – udało nam się i wszyscy opuścili szkołę na czas 🙂 !

IMG_7665
  

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki – to święto kreatywności, wyobraźni, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności. Niezależnie od wieku każdy z nas posiada talent. Czasami możemy o nim po prostu nie wiedzieć, więc tym bardziej Ten Dzień może stać się pretekstem do odkrycia drzemiącego w nas wyjątkowego talentu i pokazaniu go światu.
W tym roku  Święto Kropki obchodzimy po raz dziesiąty! Świętować będzie 10 000 000 uczniów w 170 krajach. Nasza szkoła na kropkowej mapie świata też jest kropką nr 291.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=10Ew61SM-faREo8A5-2VOBvyMqUeWL7ni&ll=68.7788093878191%2C97.52752340000006&z=2

Ten Dzień rozpoczął się od poznania Vashti, bohaterki filmu pt. „Kropka”, bo od kropki postawionej na pustej kartce wszystko się zaczęło.

https://www.youtube.com/watch?v=ILSyGSaMoEg

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Vashti. Dziewczynka uważała, że nie potrafi rysować. Ale może potrafi się podpisać? Tak!

Ta prosta historia zainspirowała wielu nauczycieli przedszkoli i szkół.

MY, ubrani w kropki i pozytywnie zakropkowani podjęliśmy się różnorodnych zadań.

Dzieci klas 0-2 radośnie tworzyły kropkowe arcydzieła, wśród kropek szukały ukrytych obrazów, figur, liczyły i łączyły kropki, w kropkach rysowały swoje talenty.

Malowaliśmy kropki małe i duże, kropki w kropkach, a nawet tworzyliśmy kropki wcale ich nie malując 🙂

Każdy mógł postawić swoją kropkę na przygotowanym plakacie w auli szkoły.

Dzień budził duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Kto wie, ile talentów dzisiaj odkryto? Pielęgnujmy je, aby mogły rozwijać się i dawać energię, łącząc wszystkie  kropki świata!

/Joanna Antczak/