2023.10.23 Nasze bezpieczeństwo (9)

Nasze bezpieczeństwo

Rozmowy pierwszoklasistów z dzielnicowymi o bezpieczeństwie 👍
Dziękujemy st.asp.Danielowi Kotłowskiemu i asp.Grzegorzowi Stankowskiemu za przeprowadzone zajęcia oraz odblaskowe prezenty 🟠🟡🟢🔴🔵
2023.09.21 Jestem bezpieczny (10)

Jestem bezpieczny

W ramach zajęć “Jestem bezpieczny” nasze Przedszkolaki poznały podstawowe zasady pieszego ruchu drogowego, znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej oraz ćwiczyły sposób prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. 🚦

2023.05.22 Karta rowerowa (31)

Karta rowerowa

Za nami egzamin na kartę rowerową 🚴🚴‍♀️
Udało nam się! Super!
2023.02.13 Uczę się bezpieczeństwa (1)

Uczę się bezpieczeństwa

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego “Uczę się bezpieczeństwa” ?
Dziękujemy dzielnicowemu Danielowi Kotłowskiemu za spotkanie i prezenty odblaskowe ???
2022.10.24 Spotkanie z Romanem Rojkiem (4)

Warsztaty z Romanem Łojkiem

O EMOCJACH, jakże ważnych i potrzebnych, rozmawialiśmy podczas warsztatów ze specjalistą terapii uzależnień Romanem Łojkiem.
Dziękujemy ???
2022.10.21 Happening Lekki Tornister (15)

Lekki plecak

W piątek 21 października 2022 r. społeczność uczniowska wraz z nauczycielami wzięła udział w Happeningu “LEKKI PLECAK”.
Celem happeningu było zwrócenie uwagi na to, co nosimy w plecaku… jak nosimy plecak… ile waży nasza codzienność na plecach…
Wierzymy, że każdy uczeń dokona refleksji i będzie wiedział, że dbanie o swoje zdrowie to przede wszystkim codzienne zdrowe nawyki.
/Samorząd Uczniowski i pedagożki/
2022.10.18 Spotkanie z policjantem (3)

Spotkanie z policjantami

Nasi dzielnicowi Daniel Kotłowski i Grzegorz Stankowski z kolejną lekcją na temat bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły, w internecie oraz w kontaktach z nieznajomymi.
Dziękujemy! ?‍♂️?‍♂️?‍♂️
2022.06.07 Uczę się bezpieczeństwa (14)

Uczę się bezpieczeństwa

Uczniowie klas pierwszych w bieżącym roku szkolnym brali udział w Wojewódzkim Programie Edukacyjnym „Uczę się bezpieczeństwa”. Korzystali z wiedzy i doświadczenia policjantów, którzy prowadzili dla nich warsztaty, pogadanki, rozmowy na temat bezpiecznych zachowań w szkole, w domu, w drodze do i ze szkoły oraz w czasie wolnym. Dziękujemy za ciekawe i inspirujące zajęcia oraz odblaskowe gadżety.

Uzyskaliśmy kolejny certyfikat Studium Prawa Europejskiego

Nasza szkoła uzyskała certyfikat Studium Prawa Europejskiego “Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”, realizując szereg zadań mających na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, a także poszerzanie kompetencji wychowawców świetlicy. Uczyliśmy się jak dbać o naszych podniebnych przyjaciół robiąc ekologiczne karmniki. Poznaliśmy dalekie światy kultury, sztuki i historii Japonii, Indii, Francji. Poznawaliśmy zasady bezpieczeństwa podczas sezonu zimowego. Opracowaliśmy też kodeks ucznia uwzględniający wypracowane przez nas wspólnie zasady savoir-vivre.

Bardzo się cieszymy, że nasza szkolna świetlica uzyskała ten tytuł.

/panie ze świetlicy/

2021.10.26 Spotkanie z policjantką (10)

Spotkanie z policjantką

Dnia 26 października 2021 r. odbyły się spotkania uczniów klas trzecich i czwartych z policjantką mł. aspirantem Karoliną Jędrzejczak z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Pogadanka  dotyczyła głównie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń jakie mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły i w czasie powrotu, niebezpieczeństw pojawiających się w sytuacji, gdy dziecko zostaje samo w domu oraz rozsądnego korzystania z Internetu. Policjanta przypomniała także o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku.

Podczas prelekcji uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem i zgłaszali mnóstwo własnych pytań, spostrzeżeń oraz refleksji.

Na zakończenie uczestnicy spotkań podziękowali Pani Policjant za bardzo ciekawe spotkanie i zrobili sobie wspólne zdjęcia.