2021.06.08 Egzamin na kartę rowerową cz (9)
  

Egzamin na kartę rowerową

W dniu 8 czerwca 81 uczniów z klas czwartych naszej szkoły zdało egzamin na kartę rowerową.

Egzamin nadzorowali policjanci z wydziału drogowego w Kartuzach – pan sierżant sztabowy Robert Sychta oraz aspirant Daniel Kotłowski.  Składamy im serdeczne podziękowania za sprawne przeprowadzenie i sympatyczny nastrój. Wszystkim uczniom, którzy zdali na kartę rowerową gratulujemy.

/Anna Piasecka – koordynator kursu/

2020.10.30 Noś odblaski świeć przykładem (2)
  

Noś odblaski – świeć przykładem.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych „dwójki” przypominają Małym i Dużym o noszeniu elementów odblaskowych.  Sami zobaczcie jak świecą przykładem!

2020.09.29 Karta rowerowa (5)
  

Egzamin na kartę rowerową

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów na drogach. W dniu 29.09.2020 odbył się egzamin na kartę rowerową. Uczniowie klas piątych, którzy nie mogli ubiegać się o kartę rowerową w zeszłym roku szkolnym ze względu na epidemię, przystąpili do egzaminów teoretycznych i praktycznych. Egzamin nadzorował pan policjant Przemysław Bir z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach z Wydziału Ruchu Drogowego.
Od dziś 39 uczniów naszej szkoły posiada uprawnienia do kierowania rowerem. Życzymy im bezpieczeństwa na drodze i przypominamy o noszeniu kasków i odblasków.

/Anna Piasecka/

2020.09.17 Próbna ewakuacja (2)
  

Próbna ewakuacja

17 września odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Jej celem ćwiczenie i przypominanie prawidłowych zachowań na wypadek wystąpienia zagrożenia. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej placówki świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

maska
  

Zmiana dotycząca zasłaniania nosa i ust

W związku ze zmianą przepisów dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dyrektor szkoły zarządzeniem nr 2/2020/2021 z dnia 04.09.2020 r. od dnia 07.09.2020 r. wprowadza obowiązek zakrywania ust i nosa w częściach wspólnych szkoły.

Ważne dokumenty zawierają aktualny tekst jednolity procedur obowiązujących w naszej szkole.

Życzymy Państwu zdrowia.

25.06 Zakończenie zerówki (1)
  

Zakończenie klas 1-8

Trochę nietypowo, ale z głębi serca życzymy Wam wszystkim pięknych, dobrych i bezpiecznych wakacji.
– Wasi Nauczyciele 🙂

Bepieczne wakacje
  

Bezpieczne wakacje

Przed nami dwa miesiące letniego wypoczynku, który w tym roku szczególnie wymaga od nas większej dbałości o bezpieczeństwo swoje i  innych. Bądźmy odpowiedzialni!

Zasady bezpiecznego zachowania w czasie wolnym znajdziesz tutaj: https://bezpiecznewakacje.pl

2020 Uczeń bezpieczy w sieci
  

Uzyskaliśmy kolejny certyfikat

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie “Uczeń bezpieczny w sieci”.  Za zrealizowanie zadań były odpowiedzialne poszczególne klasy 7 i 8 oraz nauczyciele naszej szkoły. Ta współpraca i aktywna partycypacja młodzieży sprawiła, że uzyskaliśmy CERTYFIKAT Studium Prawa Europejskiego, widoczny na zdjęciu.

Musieliśmy zrealizować następujące zadania :

Zadanie 1.
Prywatność i bezpieczeństwo – czy wiesz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem? – przygotowanie tablicy z wykazem właściwych zachowań w sieci.

Zadanie 2.
Mobilne środowisko edukacyjne w mojej szkole – czyli nowe technologie wykorzystywane w nauczaniu

Zadanie 3.
Przeprowadzenie pogadanki na temat „Nie jestem anonimowy w sieci”

Zadanie 4.
Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych – pogadanka na temat zagrożeń związanych z zamieszczaniem i udostępnianiem zdjęć oraz treści w sieci.

Zadanie 5.
Czy gry komputerowe szkodzą uczniom? – zorganizowanie spotkania z Policją/psychologiem na temat agresji i przemocy rówieśniczej wynikającej z fascynacji grami.

Zadanie 6.
„Jak spędzam wolny czas w sieci?”

Zadanie 7.
Przygotowanie plakatu pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”.

Kosztowało nas wszystkich to bardzo dużo  pracy. Ciszymy się z naszego sukcesu i pamiętajmy szczególnie teraz , gdy nasze szkolne życie toczy się w rzeczywistości wirtualnej  o wszystkich poznanych zasadach.

Bądźmy bezpieczni w sieci .

Uczeń bezpieczny w sieci warszaty (6)
  

Bądź bezpieczny w sieci!

W lutym przedstawiciele poszczególnych klas 6, 7 i 8 naszej szkoły, brali udział w warsztatach projektowania grafik za pomocą programu “Canva” (https://www.canva.com/pl_pl/). Obejmowały one:

  • przedstawienie darmowych programów online, które mogą posłużyć to tworzenia plakatów i postów zarówno do umieszczania w sieciach społecznościowych, jak i do wydruku,
  • omówienie podstawowych zasad związanych z prawami autorskimi oraz wykorzystywaniem czyjegoś wizerunku,
  • kluczowe elementy plakatu – co powinien zawierać,
  • “Canva” – krok po kroku – podstawowe opcje programu i możliwości edycji treści.

Po części warsztatowej uczniowie mieli czas na przygotowanie prac konkursowych. W trzyosobowych grupach pracowali nad swoimi projektami wykorzystując poznane wiadomości i narzędzia. Treść plakatu miała być skierowana do ich rówieśników, zawierać czytelne i jasne treści promujące bezpieczeństwo w sieci. Najlepsze prace konkursowe (załącznik), wybrane przez jury, zostały rozwieszone w szkole, by promować hasła stworzone przez uczniów dla uczniów. Dodatkowym atutem całego przedsięwzięcia było nabywanie przez uczniów kolejnych umiejętności cyfrowych, które mogą im posłużyć do korzystania z sieci w sposób przemyślany i rozwijać ich zainteresowania.

Oto wybrane prace konkursowe:

2019 „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
  

„Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowała dla dzieci mieszkających na terenach wiejskich kurs e-learningowy pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej i przyjaznej formie uczy dzieci identyfikowania zagrożeń występujących w gospodarstwach rolnych oraz sposobów ich unikania.