2022.09.16 Żywa lekcja historii (20)
Historia Spotkania Wydarzenia

Żywe lekcje historii

Dnia 15.09.2022r. w naszej szkole odbyła się kolejna żywa lekcja historii.

Uczniowie klas 4-6 obejrzeli spektakl pt. ,,Ave Roma’’, który przybliżył im historię Starożytnego Rzymu. Widzowie mieli możliwość, poznania dziejów państwa rzymskiego, m.in. powstanie Rzymu, republiki rzymskiej, imperium rzymskiego.

Kolejna grupa- klasy 7-8 obejrzały spektakl pt. ,,Niepodległa’’. Prowadzący Michał Rychlicki w sposób bardzo obrazowy opowiadał o najważniejszych etapach życia Józefa Piłsudskiego. Wybrani uczniowie mogli przebrać się w stroje z dawnej epoki, wcielić się w rolę Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, żołnierzy z czasów legionów, odegrać ciekawe scenki historyczne, używając różnych rekwizytów.

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i opiekunów. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

/Organizator spotkania Mirosława Tandek/