2021.05.31 Konkurs biblijny
Konkursy Uczniowie

Zofia Walkusz z klasy 5b Laureatem XII Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej

Do finału XII Konkursu Biblijnego, jak wcześniej wspominaliśmy, zakwalifikowało się 6 osób ( Zosia, Artur, Robert i Seweryn w kategorii klas IV-VI oraz Ania i Hubert w kategorii klas VII-VIII). Eliminacje wojewódzkie są dwustopniowe i obejmują: część pisemną w formie testu oraz część ustną. Pięciu najlepszych uczniów z etapu pisemnego przechodzi do etapu ustnego konkursu. Uczestnik etapu ustnego przygotowuje wypowiedź na określone tematy.

Do etapu ustnego XII Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej zakwalifikowała się nasza finalistka Zofia Walkusz z klasy Vb. Ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju etap finałowy odbył się w szkołach uczestników w dwóch terminach: 21 kwietnia część pisemna, a w piątek 30 kwietnia odbył się etap ustny; dla uczniów w kategorii klas IV-VI rozpoczął się o godzinie 11.00 online. Nasza uczennica została zaproszona na godzinę 11.40. Zosia bardzo ładnie odpowiadała na zadawane pytania. Ocenie podlegały: umiejętność rozwiązania problemu postawionego w pytaniu, poprawność rzeczowa wypowiedzi, oraz poprawność językowa i bogactwo języka.

Walka osób uczestniczących w etapie ustnym finału Konkursu Biblijnego była wyrównana. Dzieliła ich niewielka ilość punktów. Zosia zdobyła V miejsce i tytuł LAUREATA konkursu (42 pkt.). Osoba, która zdobyła I miejsce ze szkoły W Zagórzycy uzyskała 45,5 pkt. Diecezjalna Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Przewodniczącego Ks. dra Wiesława Szucy gratulowała uczestnikom uczestnictwa w ustnym etapie finału i zajęcia bardzo dobrych miejsc. Podkreśliła, że poziom był bardzo wyrównany. MY RÓWNIEŻ GRATULUJEMY ZOSI TAK PIĘKNEGO SUKCESU I ŻYCZYMY DALSZEGO POWODZENIA W EDUKACJI i SAMODOSKONALENIU SIĘ W ŻYCIU. Sytuacja pracy w przygotowaniu do konkursu biblijnego w czasie zajęć online wymagała samodyscypliny i zapału, jak też wielu innych umiejętności potrzebnych w pracy zdalnej. TYM BARDZIEJ CIESZYMY SIĘ SUKCESEM ZOSI.

/Dorota Benkowska/