2020.03.11 Z wizytą w schronisku (1)
Akcje charytatywne Uczniowie

Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Kościerzynie

W tym roku szkolnym uczniowie wybranych klas I – III  wraz z wychowawczyniami, przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą,, lekturki spod chmurki”. Projekt składa się z 3 modułów, gdzie w II module pod hasłem „ Zwierzęce lekturki spod chmurki” jednym z zadań było zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska. W naszej szkole ruszyliśmy ze zbiórką darów, do której włączyli się wszyscy uczniowie klas 0-III. Udało nam się zebrać dla podopiecznych schroniska – koce, ręczniki papierowe i bawełniane oraz zapas karmy. Przedstawiciele klas I-III pojechali z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kościerzynie i przekazali zabrane dary. Podczas pobytu pracownicy oprowadzili nas po schronisku. Uczniowie mieli okazję poznać przebywające tam pieski. Dzieci poznały warunki w jakich żyją opuszczone zwierzęta.

Wizyta ta była niecodzienną lekcją wrażliwości i znajomości potrzeb naszych czworonożnych przyjaciół.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska. Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele psiaków.

 Organizatorzy akcji: Elżbieta Ragan, Anna Bendzmer, Bożena Mielewczyk

Powiązane artykuły :