2019.09.28 zlot pttk (42)
Uczniowie Wycieczki

XXXIV zlot SKKT PTTK w Kościerzynie

28 września członkowie koła „Europodwórko” uczestniczyli w XXXIV Wojewódzkim Zlocie SKKT PTTK  w Kościerzynie. Po rozpakowaniu  się w szkole i krótkiej uroczystości rozpoczęcia zlotu poszliśmy do lasu orientować się w terenie. Było to dla nas trudne i dlatego nie znaleźliśmy wszystkich punktów. Zaraz po tym rozpoczęła się gra miejska. Poszliśmy szukać Stolemów, czyli skrzatów znajdujących się na rynku. Znaleźliśmy wszystkie, choć nie bez trudności: Antałka, Olejniaka, Memkę i Kinosa. Po smacznym obiedzie rozpoczęły się konkursy.   Kostek poszedł pisać test na temat okolicy Kościerzyny i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Później Julia, Zosia i Maja brały udział w konkursie plastycznym na plakat prezentujący walory Kościerzyny. Śpiewaliśmy jeszcze  piosenkę turystyczną, a po kolacji spotkaliśmy się z przedstawicielem Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Po tak pełnym wrażeń dniu położyliśmy się spać. Następnego dnia zwiedzaliśmy z przewodnikiem miejsca, które warto byłoby odwiedzić w Kościerzynie, a następnie  udaliśmy się na zakończenie zlotu. Do zobaczenia za rok…

/Maja Wolska Va/

Powiązane artykuły :