2024.06.09 Zawody wędkarskie 2 (77)
2023/2024 Szkoła Promująca Zdrowie Wydarzenia

XX Zawody wędkarskie

Blisko dwustu sympatyków wędkarstwa zgromadziło się 9 czerwca 2024 roku w Sierakowicach nad jeziorem Świniewo za sprawą XX Zawodów Wędkarskich, które realizowane były przez TPU Horyzont w ramach projektu pn. „Wypłyń na głębię 6 – aktywne wędkarstwo”. Tłumnie przybyłe grono rodziców i opiekunów dopingowało niemal setkę zawodników – uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizowali ze sobą w dyscyplinie spławikowej. Młodzi adepci sztuki wędkarskiej przez ponad dwie godziny poławiali głównie płocie i okonie, chociaż zdarzały się i większe okazy w postaci jesiotrów. To właśnie dzięki tym rybom (ciekawostka – praktycznie pozbawionym ości) zdobywcy trzech pierwszych miejsc zagwarantowali sobie podium. Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco:
I miejsce – Dominika Strzelecka – kl. „0” Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach – 3645pkt.
II miejsce – Oliwier Mallek – kl. 6a Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach – 2880pkt.
III miejsce – Weronika Kozyra – kl.5 SP Rozłazino – 2520pkt.
IV miejsce – Andżelika Wolska – kl. 6c Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach – 1620pkt.
V miejsce – Ksenia Kurowska – kl. 7b Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach – 605pkt.
Tradycyjnie spotkanie nad wodą kończy się wspólnym pieczeniem kiełbasy na ognisku, a ponieważ impreza odbywa się z okazji Dnia Dziecka, to każdy mały wędkarz jest również obdarowany słodkim upominkiem. Dla każdego moczykija przewidziany był upominek bez względu na to, jak został sklasyfikowany. Zdobywcy kilkunastu pierwszych miejsc otrzymali całkiem pokaźne nagrody w postaci bonów, kołowrotków, wędzisk, plecaków, obuwia wędkarskiego i wielu innych sprzętów przydatnych każdemu wędkarzowi.
Cieszy fakt, że młodzi ludzie chcą obcować z naturą i spędzają niedzielny czas z rodziną na świeżym powietrzu. Wędkarstwo jest świetną alternatywą dla pochłaniania czasu przez ekrany telefonów i komputerów. Impreza z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę sympatyków wędkarstwa. Jest to możliwe dzięki sponsorom, do których należą:
– Gmina Sierakowice
– Sklep Wędkarski Żako – Małgorzata Brzeska
– Sklep Ogrodniczy Ogród i Dom Wędkarski
– Cukiernia Lodziarnia Stencel
– Karol-bud Karol Labuda
– Drutex Malek – Ludwik Malek
– Marcin Damaszk
Serdecznie dziękujemy również gospodarzowi wody panu Kazimierzowi Strzeleckiemu za udostępnienie łowiska, a panom Tomaszowi Ziemannowi, Kazimierzowi Klajn i Mirosławowi Bławatowi za opiekę instruktorską.
Z wędkarskim pozdrowieniem – Rajmund Spręga – koordynator projektu.
Widzimy się za rok!
Więcej zdjęć:

Powiązane artykuły :