Zdjęcie 16.03.2018, 16 03 04
Konkursy Muzyka Uczniowie

XVI Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé spiéwë ”

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach może pochwalić się kolejnym osiągnięciem artystycznym na etapie wojewódzkim. W piątek 16 marca 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w finale XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé spiéwë” w Luzinie.

Organizatorami konkursu są Wójt i Rada Gminy Luzino, SP nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, GOK w Luzinie, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Oddział w Luzinie. Patronat honorowy sprawuje Senator Kazimierz Kleina oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Konkurs od lat wpisuje się w kalendarz konkursów artystycznych Kuratorium Oświaty w Gdańsku, a patronat medialny sprawuje Radio Kaszebe oraz TV TTM.

Nasza interpretacja dwóch utworów w języku kaszubskim została najwyżej oceniona na etapie naszego województwa. W komisji konkursowej zasiadły znane nam osoby m.in. Weronika Korthals i Tomasz Fopke.

Występ w finale uwarunkowany był eliminacjami, przez które należało przejść. Nam się udało!

Zdobyliśmy I miejsce w kategorii zespół:

Małgorzata Wróbel kl. 3 e, Klaudia Szreder kl. 3b, Ania Cyperska kl. 2c,
Maciej Toczek kl. 3b oraz Tobiasz Wenta kl. 2d.
Gratulacje!

/Wioletta Kuczkowska/

Powiązane artykuły :