Zawody wędkarskie 2019 (2)
Konkursy

XV Zawody Wędkarskie

Dnia 9 czerwca 2019 roku nad jeziorem „Świniewo” w Sierakowicach odbyły się XV ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W SIERAKOWICACH.  Imprezę zorganizowano z okazji Dnia Dziecka, w ramach projektu pn. „Wypłyń na głębię 4 – aktywne wędkarstwo”, a jej realizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Ucznia „Horyzont” działające przy SP2 w Sierakowicach. 

W wędkarskie szranki stanęli przedstawicie wielu szkół z terenu gminy Sierakowice. Uczniowie z Mojusza, Bącza, Borzestowa, Jelonka, Lisich Jam i Sierakowic przez dwie godziny zmagali się ze sprytnymi uklejkami, płociami i okoniami. W siatce dwóch zawodników znalazły się trzy (prawie kilogramowe) leszcze. Największą rybę złowił Mateusz Malek z kl. VIII SP2 w Sierakowicach, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. Zwycięzcą okazał się Igor Ustowski z kl. IV SP2 w Sierakowicach, który z wynikiem 2604pkt. zdeklasował rywali. Drugie miejsce zajął przedstawiciel SP1 w Sierakowicach, uczeń kl. II – Dawid Damaszk z wynikiem 1423pkt. Miejsce czwarte przypadło Kacprowi Śleszyńskiemu z kl. 7 SP2 w Sierakowicach, a piąte Emilowi Kwidzińskiemu – uczniowi kl. VI z Borzestowa. Sprzyjająca aura i gościnność gospodarza wody (pana Kazimierza Strzeleckiego) wpływała pozytywnie na samopoczucie uczestników, a tradycyjna kiełbaska z ogniska uzupełniła zasoby energetyczne wędkujących. Zawody zakończyły się wręczeniem statuetek, nagród i pamiątek wszystkim uczestnikom. 

Impreza, jak co roku, cieszy się ogromną popularnością i gromadzi nad wodą całe rodziny. Zorganizowanie zawodów nie byłoby możliwe bez wsparcia rzeczowego i finansowego sponsorów, w szczególności Urzędu Gminy Sierakowice oraz: 

– Pokrycia Dachowe Kazimierz Klejna 

– Stol-Bir Andrzej Bir 

– Pokrycia Dachowe Patryk Klejna 

– Hydroserwis Stanisław Mielewczyk 

– Kazimierz Sikora 

– Dawidowski Usługi Hydrauliczne 

– Sklep Wędkarski „Żako” Małgorzata Brzeska 

– Labuda Pasze Mariusz Labuda 

– Usługi Leśne Witold Neubauer 

– Katarzyna i Krzysztof Hebel 

– Olimp Lesław Myszk 

– Pokrycia Dachowe Mirosław Labuda 

– Drutex Malek 

– Firma Budowlana Marcin Damaszk 

– Delikatesy Pod Kłosami Iwona Paczoska 

– Ryszard Janikowski 

– Cukiernia Piotr Stencel 

W imieniu dzieci i młodzieży – DZIĘKUJEMY!!! 

Powiązane artykuły :