matman 2
Konkursy Uczniowie

XII Konkurs Wojewódzki ,,Matman”

W naszej szkole są uczniowie, którzy interesują się matematyką i raczej nie mają z nią większego problemu. Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego XII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego ,,Matman”, który odbył się dnia 19 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Potęgowie. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 102 uczniów, którzy rozwiązywali zadania matematyczne indywidualnie oraz w grupach.

Finalistami konkursu zostali Tobiasz Wenta kl 2d i Martyna Michalak kl 2c. Tytuł laureata konkursu zdobyli: Szymon Koszałka kl 7c zdobywając III miejsce w kategorii klas 7, Julian Kamiński kl 2f – III miejsce w kategorii klas 2 oraz Kacper Stankowski kl 3d – II miejsce w kategorii klas 3.

Maj okazał się miesiącem sukcesów dla naszych uczniów i  pokazał, że matematyka nie jest taka straszna.

Gratulujemy!

/Emilia Syldatk/

Powiązane artykuły :