2019.11.05 sejmik pttl (1)
Uczniowie Wycieczki

X Wojewódzki Sejmik Krajoznawczy w Rumii

5.11.2019.r szkolne koło „Europodwórko” uczestniczyło w kolejnym już sejmiku krajoznawczym. W tym roku odbywał się pod hasłem „PTTK – wspólnym szlakiem”. Razem z koleżankami i kolegami ze szkoły w Mojuszu dotarliśmy do Szkoły Podstawowej nr 5 z Rumii.

Obejrzeliśmy 10 prezentacji ze szkół naszego województwa; z Gdańska, Rumi, Skarszew, Mojusza i oczywiście z Sierakowic. Jako pierwszy swoje rowerowe podróże prezentował nasz kolega Antoni Sildatk z Vc. Razem z Antkiem zwiedzaliśmy ciekawe miejsca na naszym Pobrzeżu Gdańskim.

Następnie Maja Wolska i Zosia Mielewczyk prezentowały wszystkim Sierakowice i okolice. O naszym regionie opowiadała również praca z Mojusza „Kaszuby w pigułce”. Tym razem bardzo mocno zaznaczyliśmy swoją obecność. Wszyscy prelegenci zostali nagrodzeni upominkami. Po słodkiej przerwie poszliśmy na krótki rajd pieszy. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o historii Rumi, weszliśmy na górę Markowca, gdzie zwiedziliśmy pozostałości bunkrów niemieckich z czasów II wojny światowej. Potem już szybko do domu i do następnego razu…

/ Maja Wolska I Konstanty Mayorov z Va/

Powiązane artykuły :