2019.10.30 Wycieczka5b i 5c (22)
Wycieczki

Wycieczka klasy 5b i 5c do Bytowa

Dnia 30.10.2019 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Muzeum Zachodniokaszubskiego oraz na basen w Bytowie. Udział w niej wzięli uczniowie klasy 5b i 5c. Zbiórka przed wycieczką była o godz. 8:15 w auli szkolnej. Po sprawdzeniu obecności przez panie wychowawczynie udaliśmy się do autokaru, który zawiózł nas do Bytowa.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku krzyżackiego wraz z przewodniczką.Obecnie w zamku mieści się Muzeum Zachodniokaszubskie. Obejrzeliśmy wystawę kaszubską: hafty, instrumenty muzyczne, rzeźby, malarstwo na płótnie i szkle, garncarstwo. Ponadto zobaczyliśmy wystawę historyczną. Ekspozycja znajdowała się w kilku komnatach. Jednym z pomieszczeń był refektarz. Były w nim: wielki krzyż, stół, ława, szafa, niewielka umywalka. Zwiedziliśmy również komnatę prokuratora. Znajdował się tutaj; miecz bytowskiego kata, zbroja średniowieczna, broń. W następnych komnatach znajdowały się kaplica i sala portretowa. W tej sali mieściła się galeria portretów książąt pomorskich – Gryfitów.

 

Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się autokarem do kompleksu basenowo- rekreacyjnego „Nimfa”. Było tam wiele atrakcji, np. trzy zjeżdżalnie, jacuzzi i rwąca rzeka. Czas na basenie minął nam bardzo szybko i radośnie.

Wycieczka była bardzo interesująca. W zamku dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, zaś kompleks „Nimfa” zapewnił nam wspaniałą rozrywkę.

Szymon Sychta, Maja Wenta/ klasa 5b

Powiązane artykuły :