20181001_112057
Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie Wycieczki

Wycieczka klas czwartych

Wszystkie trzy klasy czwarte pojechały w poniedziałek pierwszego października na wycieczkę do Ostrzyc. Tutaj w ośrodku ,,Stolem ”czekały na nas różne atrakcje.

Rozpoczęliśmy zabawę od rozgrywek minigolfa. Podzieliliśmy się na siedem grup, każda miała za zadanie wbijać piłkę do dołka przy pomocy jak najmniejszej liczby uderzeń kijem. Za każde uderzenie dostawało się punkty karne. Zabawne było, gdy wszyscy wyrzucali piłeczki poza tor i kolejkę trzeba było zaczynać od nowa. Trudno było trafić do dołka. Uznaliśmy, że tor był bardzo pomysłowy.

Następnym etapem wycieczki okazał się park linowy. Wszyscy zostali zapięci w uprząż  wspinaczkową i ćwiczyli zapinanie się. Następnie rozpoczęliśmy pokonywanie trasy. Niektórzy uznali, że najtrudniejsza była czwarta przeszkoda. Tylko połowa tych, którzy rozpoczęli wspinaczkę pokonało całą trasę, wielu zrezygnowało już po kilku przejściach. Niektórzy przekonali się, że mają lęk wysokości  i to atrakcja nie dla nich, ale innym bardzo się podobało przechodzenie po linowym mostku czy też przez ruszające się ołówki.

Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Jeziorze Ostrzyckim. Znajduje się tam strefa ciszy i można używać tylko silników elektrycznych. Niektórzy uznali, że było zabawnie, gdy statek kołysał się na dwie strony. Innym podobała się zabawa z kaczkami  w berka. Chłopców zainteresowały pajączki, które wiły swoje sieci na statku. Zaprzyjaźnili się z jednym z nich  i nadali mu imię ,,Zenek”. Dowiedzieliśmy się, kim były stolemy  i w jakiej porze roku ścina się trzcinę na jeziorze.

Na koniec czekało na nas ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski. Wszyscy się świetnie bawili korzystając z pięknej pogody. Jedni grali w piłkę, inni podziwiali kozy, jeszcze inni szaleli na placu zabaw. Dominikowi udało się  przedawkować karuzelę, ale na szczęście czuł się dobrze.

Uczniowie  dobrze się bawili, ocenili wycieczkę jako niezwykłą i chcieliby ją powtórzyć. Dziękujemy pani Małgorzacie Kostuch, która była kierowniczką oraz innym wychowawczyniom: pani Ewelinie Cierockiej i Jolancie Śledź, a także pozostałym opiekunkom.

/Uczniowie klas czwartych/

 

Powiązane artykuły :