©
Wycieczki

Wycieczka do Teatru Muzycznego

Dnia 10 marca 2018 roku klasy IV A oraz IV C pod opieką nauczycieli wybrały się na spektakl pt: ,,Piotruś Pan”. Reżyserem  “Piotrusia Pana” jest  Janusz Józefowicz, aktor, reżyser i choreograf, dyrektor Teatru Studio Buffo w Warszawie, pomysłodawca i reżyser słynnego musicalu “Metro”. Libretto przygotował wybitny polski  Jeremi Przybora, zaś muzykę przygotował muzyk i kompozytor Janusz Stokłosa.

O godzinie 10 wyruszyliśmy autokarem do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej do  Gdyni. Po przyjeździe do teatru otrzymaliśmy bilety oraz okulary 3D, gdyż przedstawienie odbyło się w tej najnowocześniejszej technologii. Pełni ciekawości weszliśmy do sali i zajęliśmy swoje miejsca. Głównym bohaterem przedstawienia jest  tytułowy Piotruś Pan, psotny chłopiec, który nie chce dorosnąć i spędza dzieciństwo na wyspie Nibylandii, przewodząc grupie Zagubionych Chłopców. Przedstawienie było pełne cudownej muzyki i okazało się wspaniałym widowiskiem. Pojawił się między innymi gigantyczny krokodyl oraz żywy pies, który był śliczny i mądry oraz indianie, którzy mieli piękne kostiumy i wykonali imponujący taniec. Oczywiście był też Dzwoneczek, a także piraci. Aktorzy bardzo dobrze odgrywali swoje role, zwłaszcza, że w przedstawieniu grało dużo dzieci. Wspaniałą atrakcją okazały się okulary 3D, dzięki którym wydawało się, że widać wszystko jak w realnym świecie. Na końcu przedstawienia wszyscy aktorzy wyszli na scenę i otrzymali kwiaty.

Spektakl zrobił na mnie ogromne wrażenie, wprowadził mnie w świat baśni oraz ekscytujących wydarzeń i bardzo cieszę się, że miałam okazję, aby go obejrzeć i na pewno na długo o nim nie zapomnę. Każdemu też polecam, aby wybrać się do Gdyni na to przedstawienie. Po obejrzeniu widowiska, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Pełni wrażeń wróciliśmy po godzinie 16.

/Jagoda Jażdżewska IV C/

 

Powiązane artykuły :