DSCF7945
Wycieczki

Wycieczka do Tajnej Bazy Pirackiej

7 czerwca klasy pierwsze odwiedziły Tajną Bazę piracką w Grąbkowie. Przed wjazdem do bazy piratów na szkolny autokar napadli piraci. Huk wystrzałów petard oznajmił dzieciom nadejście kapitana Jacka Sparrow’a oraz Krwawej Marry. Tak zaczęła się nasza przygoda w Grąbkowie. Wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie w którym poznaliśmy Jacka Sparrow’a , Krwawą Marry  i dwóch majtków o imieniu Widelec.  Uczniowie podzieleni na drużyny pod opieką swoich opiekunów piratów ruszyli w teren, by zdobywać sprawności pirackie. Pokonywali tory przeszkód, pływali łódkami, wykazywali się sprawnością fizyczną w parku linowym, starali się panować nad swoimi słabościami w sali strachu, ścigali się tratwami, rzucali „okiem pirata Sarrowa”, przemierzali wietrzny tunel, pobierali naukę strzelania z łuku. W przerwie między zabawami uczniowie otrzymali lemoniadę i drożdżówkę oraz mieli możliwość kupienia pamiątek. Piracka przygoda dla wszystkich uczestników wycieczki była wyjątkowo udana. Pogoda i dobry humor dopisywały każdemu, a dzieci z żalem żegnały piracką bazę.

Powiązane artykuły :