2021.10.28 Witajcie w naszej bajce (8)
Freinet Uczniowie Wycieczki

Witajcie w naszej bajce…

28 października klasy czwarte wybrały się do Kościerzyny na spektakl „Pan Kleks” oparty na utworze „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Przedstawienie według scenariusza Rudolfa Zająca wyreżyserował Michał Hachlowski, o scenografię zadbała Małgorzata Satora. W inscenizacji wystąpiło pięcioro aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Artyści w inspirujący i zabawny sposób pokazali widzom nietypową szkołę, w której Ambroży Kleks nauczał równie nietypowych przedmiotów takich jak: kleksografia, przędzenie liter czy leczenie chorych sprzętów.  W spektaklu nie zabrakło również mówiącego szpaka Mateusza oraz tajemniczego Filipa Golarza. Widowisko urozmaiciły muzyczne wersje znanych wierszy Jana Brzechwy. Czwartoklasiści z pewnością zapamiętali, że dzięki bujnej wyobraźni człowiek staje się bogatszy…

/Karina Jaroszewska/

Powiązane artykuły :