2020.02.25 Wieczorek poetycki (29)
Muzyka Wydarzenia

Wieczorek poetycki

25 lutego 2020 r. odbył się kolejny już wieczorek poetycki w naszej szkole. Motywem przewodnim były słowa z wiersza Adama Asnyka, które później wyśpiewał Czesław Niemen: „Jednego serca! Jednego serca! Tak mało! Tak mało…” W trakcie wieczornicy przy świecach zaprezentowaliśmy utwory liryczne i muzyczne, które wprowadziły nas w świat uczuć. Wszystko, co jest związane z tą tematyką, przeżywamy sercem, a każdy z nas ma je tylko jedno. Poświęca się dla drugiego człowieka, kocha, nienawidzi, wielbi, cierpi. To, czego doświadczamy w naszym życiu, jest bardzo różnorodne. Zależne od ludzi, z którymi przyszło nam się na naszej życiowej drodze spotkać i od wydarzeń, w których przyszło nam uczestniczyć, dlatego nasi słuchacze mieli okazję wysłuchać wierszy takich twórców jak: Adam Mickiewicz, Leopold Staff, Tadeusz Borowski, Adam Asnyk, Czesław Miłosz oraz własnych interpretacji następujących utworów muzycznych: „Sweet Child O Mine”, „Someone you loved”, „Żyj”, „Z nim będziesz szczęśliwsza”, „Psalm dla ciebie”, „Bezdroża”, „Kiedy jesteś tu” czy „Zostań”.

Prace nad uroczystością, którą widzowie mieli okazję podziwiać, trwały kilka miesięcy. Uczniowie naszej szkoły spisali się świetnie, wystąpili jak profesjonalni artyści, którzy wykazali się niezwykłym wyczuciem przy ukazywaniu duchowości i uczuciowości człowieka. Warto zauważyć, że najmłodsze osoby występujące na scenie, są uczniami klas drugich naszej szkoły. Najstarsze już opuściły mury tej wyjątkowej placówki i tu szczególnie dziękujemy Tobiaszowi Wencie, grającemu na akordeonie, którego wspomagały Agnieszka Kulaszewicz oraz Marta Plichta, a także Maciejowi Toczkowi. Bardzo dziękujemy Panu Arkadiuszowi Zakrzewskiemu – tacie Zosi – za akompaniament do utworu „Someone you loved”.

Był to mile spędzony wieczór w doborowym towarzystwie z muzyką i poezją w tle. Goście mogli wypić kawę i delektować się słodkościami i poddać się nastrojowi magicznej chwili. Zapraszamy za rok.

Organizatorzy:Beata Wica, Małgorzata Płotka

Powiązane artykuły :