m_20191031_161444
mPotęga'19 Uczniowie

Warsztaty tworzenia modeli brył przestrzennych

W czwartek 31.10.2019r. liderzy projektu „Matematyczne Kaszuby” spotkali się na warsztatach tworzenia modeli brył przestrzennych.

Każdy uczestnik mógł wykazać się pomysłowością, kreatywnością i twórczością. Był to również bardzo dobry sposób, aby pogłębić swoją wiedzę matematyczną w dziedzinie geometrii. Osoby uczestniczące w spotkaniu tworzyły przeróżne bryły z gotowych pomocy dydaktycznych, takie jak: sześcian, ostrosłup, walec, graniastosłupy prawidłowe trójkątne, sześciokątne, ośmiokątne, itp. Dowiedzieliśmy się również w jak wielu dziedzinach życia wykorzystuje się geometrię, m.in. w architekturze (piramida Luwr w Paryżu, wieża Korniszom w Londynie), w budownictwie (bloki, mosty), w sztuce (obrazy, witraże), w przyrodzie (kwiaty, liście, szyszki), w zabawkach dla dzieci (klocki drewniane oraz popularne Lego), w projektowaniu (meble , sposób przycinania roślin w ogrodzie). Oglądaliśmy również modele i szkielety brył przestrzennych. Na zakończenie zajęć zbudowaliśmy wielką budowlę z wszystkich naszych prac.

Podsumowując twórczo spędzony przez nas czas, mogę powiedzieć, że geometrię spotykamy i doświadczamy w każdej dziedzinie życia, wystarczy tylko uważnie patrzeć.

Lider projektu z klasy 5c:

Maksymilian Wenta

 

Powiązane artykuły :