sowa
Spotkania Uczniowie

Warsztaty SOS dla Sów: tajemnice ptasiego świata

Uczniowie klasy pierwszej oraz piątej uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych prowadzonych przez Panią Ewelina Kurach. To kolejne spotkanie w naszej szkole w czasie którego uczniowie poznawali budowę i tryb życia tych ciekawych ptaków. Dowiedzieli się jakie gatunki sów występują w naszym środowisku i poznali wiele tajemnic sowiego życia np. dlaczego gdy sowa lata to jej nie słychać. Rozmawiali także o tym dlaczego ptaki te są ważnym , pożytecznym elementem przyrody. W imieniu uczniów składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzanie zajęcia w naszej szkole.

Projekt „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowany jest ze środków własnych Stowarzyszenia Ochrony Sów oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Powiązane artykuły :