cof
Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nasza szkoła już drugi rok realizuje projekt SKS koordynowanego przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.W ramach tego projektu w 2017 realizowane były zajęcia z piłki siatkowej oraz ręcznej, a w 2018 realizowane są zajęcia z piłki siatkowej oraz nożnej.Ważnym aspektem oprócz typowych zajęć mających na celu poprawę techniki i taktyki jest realizowanie aspektu promocji zdrowia w szerokim tego słowa znaczeniu wśród naszej społeczności szkolnej. Promujemy aktywność fizyczną, wskazujemy jak spędzać czas wolny oraz wdrażamy w życie zasady fair play. Uczymy, że taka postawa powinna obowiązywać na boisku i poza nim. W ramach tego projektu zorganizowaliśmy zawody gminne w p.ręcznej ,w których zajęliśmy pierwsze miejsce i uzyskaliśmy awans na szczebel powiatowy. Zajęcia prowadzą nauczyciele Ł. Nieleszczuk i P.Michna.

Powiązane artykuły :