23.03 VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej 2
Języki obce Konkursy

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej

17 marca 2021 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbył się VII Powiatowy  Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej dla Uczniów Szkół Podstawowych. W tym roku, ze względu na pandemię konkurs miał formę online. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas szóstych: Julia Plaga i Laura Wróblewska. Zadaniem uczestników była prezentacja wiersza lub fragmentu prozy w języku angielskim. Występ należało nagrać i przesłać nagrany film komisji konkursowej. Ocenie podlegały między innymi opanowanie pamięciowe tekstu, poprawność wymowy, dobór utworu pod względem trudności językowych oraz ogólna prezentacja. Julia Plaga wykonała wiersz „Vita Nuova” Oscara Wilde, natomiast Laura Wróblewska zaprezentowała utwór Anny Wickham „Reality”. Szczególnie doceniono występ Laury Wróblewskiej, która zdobyła II miejsce. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło aż 45 uczestników reprezentujących 18 szkół podstawowych powiatu kartuskiego, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji. Tym bardziej serdeczne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom  za ogromne zaangażowanie, jak  również pani Marietcie za nieocenione wsparcie techniczne. Raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Jolanta Śledź/

Powiązane artykuły :