Plik 20.10.2017, 19 45 03-001
Język kaszubski Konkursy Muzyka

VI Powiatowy Festiwal Piosenki Kaszubskiej

W piątek 20.10.2017 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Kaszubskiej “Kaszëbsczé spiéwë u nas”, w którym po raz kolejny z sukcesem wzięliśmy udział.

Do szkoły wróciliśmy z dwiema pierwszymi nagrodami w kategorii IV: uczniowie klasy VII, II Gimnazjum i III Gimnazjum.

Solistka z gitarą – Julia Błonk z klasy 7b wraz z Anią Gosz (instrumenty perkusyjne) zdobyła I miejsce w kategorii solista, zaś zespół – Gosia Wróbel 3e, Klaudia Szreder 3b, Ania Cyperska 2c, Maciej Toczek 3b i Tobiasz Wenta 2d “wyśpiewali” I miejsce w kategorii zespół.

Jako jedyny zespół z ośmiu prezentujących się na scenie, nasz zespół wykonał utwór w opracowaniu 3-głosowym. Konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem i uczestniczy w nim wielu wykonawców wyłonionych na etapie gmin naszego powiatu. Każdy uczestnik konkursu wykonuje dwa utwory w języku kaszubskim i jest oceniany przez profesjonalne jury powołane przez organizatorów.

Nasze zadowolenie jest tym większe, że wzbudziliśmy podziw i zyskaliśmy uznanie członków komisji konkursowej oraz osób zgromadzonych na widowni .

Gratulacje!

Nauczyciel muzyki – Wioletta Kuczkowska

Powiązane artykuły :