Plik 20.01.2018, 22 55 33
Konkursy Muzyka Uczniowie

V Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Wielojęzycznych

W piątek 20.01.2018 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbył się V Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Wielojęzycznych pod patronatem Wójta Gminy Stężyca. Eliminacje konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 3-6 i klasy 7 SP oraz klasy 2-3 gimnazjum. Uczestnicy konkursu występowali zespołowo. Wszyscy prezentowali jeden utwór w j. angielskim, j. niemieckim lub j. kaszubskim. Naszą szkołę prezentował zespół w składzie: Małgorzata Wróbel – gitara, Klaudia Szreder – śpiew, Maciej Toczek – śpiew i instrumenty perkusyjne oraz Tobiasz Wenta – akordeon. Zespół wykonał piosenkę w j. angielskim „Winter Wonderland”.
Zdobyliśmy I miejsce w kategorii gimnazjum.
Nasze uznanie wzbudziły szczególnie wykonania inspirowane znanym zespołem „Pentatonix”. Tym bardziej ucieszył nas fakt, że to my spodobaliśmy się jury i zdobyliśmy główną nagrodę.
Gratulujemy naszym młodym artystom.

/nauczyciel muzyki – Wioletta Kuczkowska/

Powiązane artykuły :