2020 Uczeń bezpieczy w sieci
Bezpieczeństwo Uczniowie

Uzyskaliśmy kolejny certyfikat

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie “Uczeń bezpieczny w sieci”.  Za zrealizowanie zadań były odpowiedzialne poszczególne klasy 7 i 8 oraz nauczyciele naszej szkoły. Ta współpraca i aktywna partycypacja młodzieży sprawiła, że uzyskaliśmy CERTYFIKAT Studium Prawa Europejskiego, widoczny na zdjęciu.

Musieliśmy zrealizować następujące zadania :

Zadanie 1.
Prywatność i bezpieczeństwo – czy wiesz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem? – przygotowanie tablicy z wykazem właściwych zachowań w sieci.

Zadanie 2.
Mobilne środowisko edukacyjne w mojej szkole – czyli nowe technologie wykorzystywane w nauczaniu

Zadanie 3.
Przeprowadzenie pogadanki na temat „Nie jestem anonimowy w sieci”

Zadanie 4.
Autoprezentacja uczniów na portalach społecznościowych – pogadanka na temat zagrożeń związanych z zamieszczaniem i udostępnianiem zdjęć oraz treści w sieci.

Zadanie 5.
Czy gry komputerowe szkodzą uczniom? – zorganizowanie spotkania z Policją/psychologiem na temat agresji i przemocy rówieśniczej wynikającej z fascynacji grami.

Zadanie 6.
„Jak spędzam wolny czas w sieci?”

Zadanie 7.
Przygotowanie plakatu pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”.

Kosztowało nas wszystkich to bardzo dużo  pracy. Ciszymy się z naszego sukcesu i pamiętajmy szczególnie teraz , gdy nasze szkolne życie toczy się w rzeczywistości wirtualnej  o wszystkich poznanych zasadach.

Bądźmy bezpieczni w sieci .

Powiązane artykuły :