2020.10.16 Wycieczka europodwórka (7)
Wycieczki

Turystyczny rajd „Europodwórka”

TRino – Turystyczno Rekreacyjne Imprezy na Orientację, to imprezy z mapą, których celem jest atrakcyjne spędzenie czasu oraz poznanie walorów krajoznawczych różnych miejscowości w kraju i nie tylko.

Nasze zadanie polegało na dotarciu do różnych miejsc zaznaczonych na mapie. Do poszczególnych punktów należało dopasować odpowiednie fragmenty obiektów ze zdjęć, co nie zawsze było takie proste. W terenie nie zawsze szczegóły były dobrze widoczne. Przypominaliśmy sobie również historię tego miejsca.

Na początku naszej wycieczki poszliśmy do krzyża przydrożnego, nie byliśmy wtedy pewni czy prawidłowo odczytaliśmy szczegóły na niewielkim przecież obrazku., kolejnym punktem było dotarcie do pomnika zbudowanego na cześć Matki Boskiej Królowej Korony Polski. Dostrzeżenie berła , które Matka Boża trzyma w ręku nie sprawiło nam trudności. Następne punkty poszły jak z górki. Szukaliśmy  szczegółów architektonicznych najstarszych kamieniczek przy ulicy Lęborskiej, byliśmy w miejscach pamięci narodowej na cmentarzu, przy Kaszubskich Nutach…Wszystkie szczegóły z łatwością odnaleźliśmy. Najbardziej zaciekawił nas krzyż przydrożny, ponieważ bardzo długo szukaliśmy detali tego krzyża. Wszystko punkty znaleźliśmy.

Wycieczka bardzo nam się podobała i naszym zdaniem było bardzo ciekawa, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o naszej miejscowości. Już planujemy realizację kolejnej gry terenowej, tym razem przygotowanej przez „Horyzont”.

/Maja Wolska i Nikola Spretke/

Powiązane artykuły :