Konkurs mitologiczny 2019
Konkursy

Szkolny Konkurs Mitologiczny

Dnia 22 stycznia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny organizowany, jak co roku, przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach. Do szkolnego etapu przystąpiło 18 uczestników. Uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą z mitologii greckiej. Rozwiązywali rebus, wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych, uzupełniali tekst z lukami, odpowiadali na pytania oraz rozwiązywali krzyżówkę.

Do powiatowego etapu zakwalifikowały się trzy uczennice:

  1. Kwiatkowska Paulina z kl. V c
  2. Myszk Magdalena z kl. III f gimnazjum
  3. Breza Zuzanna z kl. III f gimnazjum

Eliminacje powiatowe odbędą się 3 kwietnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach.

/Aldona Skorowska/

 

Powiązane artykuły :