szkoła niepodległej
Gromada zuchowa ŚN2018 Szkoła Dobrego Wychowania Wydarzenia

Szkoła Niepodległej

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok 2018 Rokiem dla Niepodległej.

Z tej okazji Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej wspólnie z MEN ogłosił ogólnopolski konkurs dla szkół „Szkoła Niepodległej”. SP nr 2 w Sierakowicach przystąpiła do projektu. Zadania wykonywali harcerze. Realizowaliśmy siedem zadań:

Udział w obchodach świąt państwowych 03 V

“Święto państwowe nie musi być nudne” – zainicjowanie obchodów świąt państwowych.

Patroni ulic – odkrywanie postaci związanych z odzyskaniem niepodległości.

Złóż życzenia Marszałkowi – przygotowanie i wysłanie kartek z życzeniami urodzinowymi lub imieninowymi do Muzeum w Sulejówku.

Otoczenie opieką miejsca pamięci.

Historia jednego zdjęcia – przygotowanie elementów albumu z okresu walki o wolną Polskę.

Moja Ojczyzna Niepodległa – przeprowadzenie konkursu wokalnego lub recytatorskiego dla szkoły, kilku szkół lub środowiska lokalnego.

Wykonanie zadań prezentowaliśmy na specjalnej stronie http://szkolaniepodleglej.zhr.pl/

Czas wykonania zadań do 31.12.2018.

W styczniu 2019 otrzymaliśmy tytuł „Szkoła Niepodległej”.