IMG_2151
Szkoła Dobrego Wychowania Szkoła Promująca Zdrowie

Nocka integracyjna klas IV

Uczniowie klas IV podczas nocki integracyjnej mieli za zadanie przygotować przedstawienie  “O Super-bohaterze bardzo dobrze wychowanym”.  Oto treść problemu z którym musieli się zmierzyć:

“Fabuła:

Czasem bywa tak, że spotykamy się z różnego rodzaju przejawami złego zachowania, które nieraz i nas dotyka. A może sami nie zachowujemy się tak jak powinniśmy? W takich momentach przydałby się ktoś, kto jak za sprawą magicznej różdżki zniszczyłby wszelkie kłótnie, bójki i niegrzeczne zachowania. A gdyby jeszcze do tego był super-bohaterem?! U niego nie ma miejsca na nieuprzejmości, ponieważ główną rolę gra tu savoir vivre! Tak, dobre wychowanie oraz zasady postępowania bywają zbawienne. Szczególnie,jeśli pilnuje ich wystrzałowy super-bohater i jego prześmieszny niezdarny pomocnik!

A komu stawią czoła? Kwintesencji złego wychowania czyli Mściwemu Przeciwnikowi, zdeterminowanemu, by niszczyć wszelkie przejawy grzeczności i serdeczności!

Do tego szykują się trzy ważne misje, walka i nagły koniec, a wszystko przyprawione humorem i zdrową porcją śmiechu. Szykuje się niezła zabawa!

Problem krótko terminowy:

Zadanie polega na stworzeniu humorystycznego przedstawienia, w którym główną postacią jest wyjątkowy super-bohater. Jego mocą jest zamienianie złych zachowań na dobre. Super-bohater ponadto musi mieć swojego Niezdarnego pomocnika, który będzie mu –niezdarnie- pomagał w misjach. Razem mają stawić czoła oryginalnemu Mściwemu Przeciwnikowi i jego niegrzecznemu pomocnikowi, którzy obaj niszczą zasady dobrego wychowania wśród ludzi. To znaczy zmieniają ich na gorsze.

Celem głównego bohatera jest udział w trzech misjach. Pierwsza ma dotyczyć dziecka, które zostało już zmienione przez Mściwego Przeciwnika na niekulturalne i zachowuje się niegrzecznie w stosunku do osoby starszej. Druga misja ma również odkręcić złe zachowanie, ale tym razem dziecka wobec osoby dorosłej. Natomiast w trzeciej misji,  super-bohater musi uratować dziecko, które chce się źle zachować wobec swojego rówieśnika. W ostatniej misji wywiąże się walka pomiędzy głównymi postaciami, która zakończy się wygraną Super-bohatera i porażką Mściwego Przeciwnika. Tym sposobem dobre wychowanie dzieci ma zostać uratowane.

Zadanie drużyny:

 1. Stworzenie oryginalnego Super-bohatera, który może wyglądać jakkolwiek zechce drużyna.
 2. Stworzenie dwóch niezdarnych pomocników, którzy mogą być czymkolwiek.
 3. Stworzenie oryginalnego Mściwego Przeciwnika, który zostać przedstawiony w dowolny sposób.
 4. Wymyślenie trzech sytuacji, w których złym zachowaniem wykazują się dzieci wobec:
 • Osoby starszej
 • Osoby dorosłej
 • Rówieśnika
 1. Stworzenie trzech sposobów poradzenia sobie z problemem złego wychowania przez Super-bohatera.
 2. Stworzenie jednej sytuacji, w której pomocnik pomaga Super-bohaterowi, gdy ten nie ma pomysłu.
 3. Doprowadzenie do walki pomiędzy Super-bohaterem a Mściwym Przeciwnikiem, która będzie rozwiązaniem akcji.
 4. Dopilnowanie, by całe przedstawienie było zabawne.
 5. Stworzenie plakatu promującego dobre wychowanie będącego znakiem drużynowym.”

Powiązane artykuły :