20180924_130617
Uczniowie Wycieczki

Święto Pieczonego Ziemniaka

W ostatnich tygodniach września br., zajęcia uczniów z kl. 0 – II z naszej szkoły odbyły się nieco inaczej niż zwykle. Podopieczni wraz z wychowawcami udali się do Doliny Jadwigi lub do Kawli Dolnych, gdzie odbywały się Święta Pieczonego Ziemniaka. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji z zimniakiem w roli głównej. Na początku dzieci poznały krótką historię ziemniaka. Zobaczyły nietypowe kształty ziemniaków. Mimo zmiennej pogody nie obyło się bez ziemniaczanych konkurencji oraz „prawdziwych” wykopków ziemniaka przy pomocy haka.

Po zwiedzaniu Skansenu Ziemi Kaszubskiej „Bielickowo” oraz Gospodarstwa Agroturystycznego w Dolinie Jadwigi przyszedł czas na degustację ziemniaczanych pyszności: pulek pieczonych w ognisku.

Były to pierwsze w tym roku szkolnym wycieczki, które zintegrowały zespoły klasowe po wakacyjnej przerwie.

/Wychowawcy kl. 0 – II/

Powiązane artykuły :