2020.12.01 Światowy Dzień Walki z AIDS2
Szkoła Promująca Zdrowie

Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. W naszej szkole wzorem lat ubiegłych zapraszamy klasy siódme na warsztaty „Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS? W tym roku ze względu na sytuacje epidemiologiczną odbędą się one online w ramach lekcji biologii.

Dlaczego powinniśmy mieć wiedzę na temat HIV i AIDS?

Wiedza na ten temat jest niezbędna każdemu człowiekowi, ponieważ liczba osób zakażonych HIV, a w następstwie tego chorych na AIDS wciąż wzrasta. Istotny jest również fakt, że każdy bez względu na swoja przynależność rasową, wyznanie religijne lub orientację seksualna – może ulec zakażeniu. Ważne jest również to, że osoby żyjące z HIV lub AIDS spotykają się z brakiem zrozumienia oraz dyskryminacją w miejscu nauki, pracy, jak i w życiu prywatnym.

/Iwona Andraszewicz/

Powiązane artykuły :