2019.12.21 Światełko które daje moc (4)
Gromada zuchowa

Światło, które daje moc

W grudniowe dni skauci z całego świata przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju. Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafia najpierw do Wiednia, następnie, niesiony rękoma skautów, potem przybywa na Słowację i do Polski. Dotarło ono także do Gdańska, przywiezione ze Zlotu Betlejemskiego w Zakopanem. 17 grudnia wyruszyliśmy w naszą harcerską podróż po światełko Betlejemskie, które zostało uroczyście przekazane na Długim Targu przed fontanną Neptuna delegacjom harcerskich hufców z województwa pomorskiego oraz mieszkańcom Gdańska. To było niesamowite przeżycie, cieszymy się, że mogliśmy być tam razem. Światełko przekazaliśmy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, parafiom św. Marcina i św. Jana w Sierakowicach oraz parafii św. Wojciecha i św. Brata Alberta Chmielowskiego w Miechucinie, które stało się nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia, a palący się płomień symbolem braterstwa, pokoju i pomocy bliźnim.

21 grudnia o godz. 16:00 rozpoczęła się ważna dla naszej gromady zuchowej uroczystość związana ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia – wspólna pierwsza wigilia harcerska. Przy jednym stole zasiedliśmy z harcerzami z drużyny „Kaszubskie Chabry” oraz wędrownikami z 14 DW im. Żołnierzy Wyklętych z Sierakowic.

Na początku drużynowa zuchów przeczytała fragment o narodzeniu Pana Jezusa, złożyła wszystkim zgromadzonym harcerzom najserdeczniejsze życzenia. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia. Później w świątecznych nastrojach usiedliśmy do wspólnie przygotowanego stołu wigilijnego. Spotkanie umiliło śpiewanie kolęd i wręczenie upominków.

Powiązane artykuły :