2019.12.18 Warszaty świąteczne 1a (22)
Rodzice Szkoła Dobrego Wychowania Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie

Świąteczny czas

Grudniowy czas w naszej szkole, to nie tylko “typowe” lekcje ale także przeżywanie adwentu w którym przygotowujemy się do obchodów Bożego Narodzenia. Warsztaty: ozdób świątecznych, pieczenia i dekorowania pierniczków, kolędowania oraz wiele wiele innych atrakcji wypełniają czas naszym uczniom, którzy poznają tradycje  świąteczne ale przede wszystkim spędzają czas RAZEM, współpracując i budując relacje klasowe. Dziękujemy wszystkim (rodzicom, ciociom, wujkom etc.), którzy tak aktywnie włączyli się w te działania.

Umilając czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia 16 grudnia w klasie I a odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierniczków.

Dzieci tego dnia poznały tajniki wypiekania pierników. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Rodzice wspólnie ugniatali ciasto, po czym dzieci pod okiem rodziców wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Podczas pieczenia ciastek w szkolnej kuchni towarzyszyły nam kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Po ostygnięciu pierniczków nastąpiło dekorowanie wypieków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Wspólne przygotowanie ciasteczek bardzo się podobało dzieciom i rodzicom. A po całej szkole unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

W klasie 2a świąteczny czas. Warsztaty mikołajkowe poprowadziły Mamy-Elfy. Dekorowanie pierniczków, nauka piosenki o Mikołaju, zadania matematyczno-ortograficzne, układanie puzzli, a także bieg w Mikołajowej skarpecie wypełniły nam dzisiejsze spotkanie. Na koniec kolędowe kalambury i …… oczywiście prezenty od Mikołaja. Życzymy wszystkim wspaniałych Mikołajek ?

Uczniowie naszej klasy w adwentowym czasie bardzo aktywnie pracowali. W poniedziałek 8 grudnia odbyły się u nas warsztaty mydlarsko – piernikowe. W środę do szkoły przybyli rodzice wraz uczniami, aby wspólnie udekorować upieczone pierniki oraz wykonać świąteczny stroik. Wspólne działanie to jest to co lubimy najbardziej.

/uczniowie klasy II b/

11 grudnia w klasie 3b odbyły się zajęcia otwarte. Lekcja miała charakter warsztatów, podczas których świetnie się bawiliśmy, projektując i wykonując  razem z mamami (i ciocią) kartki świąteczne.

Klasa III C podczas szycia filcowych bombek, ozdobionych kolorowymi guzikami. Dziękujemy za pomoc.