fbpx

Dzień 1

Spotkanie uczniów klasy freinetowskiej 3a z korespondentami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Gedanensis z Gdańska – dzień pierwszy. Zajęcia z edukacji regionalnej w Agroturystyce Pod Lipą w Kamienickim Młynie. Zdobyliśmy Zamkową Górę, poznaliśmy legendy kaszubskie, skosztowaliśmy tradycyjnych potraw, a na majsterce wykonaliśmy flagę Kaszub. Był czas na zabawy z przyjaciółmi w otoczeniu wspaniałej przyrody. Po powrocie rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Przygotowaliśmy wspólną kolację. Na zakończenie dnia odbył się seans filmowy, były gofry i oczywiście popcorn:) Pełni emocji czekamy na kolejny dzień!

Drugi dzień pobytu naszych Przyjaciół z Gdańska (Podstawowa Szkoła Gedanensis), to kolejne spotkanie z naturą. Spacer do lasu (Kaszubski Park Krajobrazowy) i piknik na polanie nieopodal ukrytego leśnego jeziorka. Następnie “patykowa” gimnastyka oraz odkrywanie tajemnic przyrody. Swobodna ekspresja, naturalne doświadczanie świata i dobra zabawa towarzyszyły naszej wyprawie. Jak zwykle czas zbyt szybko leci, gdy świetnie bawią się dzieci. Trudno było rozstać się. Na poprawę humorów były własnoręcznie zrobione przez dzieci prezenciki, lody i data kolejnego spotkania podczas Zielonej Szkoły. W naszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia, które zapiszemy i zilustrujemy w klasowych Księgach Życia. Dzięki korespondencji, która jest jedną z technik freinetowskich mogliśmy przeżyć niesamowity czas RAZEM, budować relacje, współpracować, dzielić się, uczyć się, poznawać siebie.
Martyna Tarnowska – dziękujemy!