2021.03.01 Sptokanie z apakami (9)
Wydarzenia

Spotkanie edukacyjne z udziałem alpak

Piotruś, Chrupek, Karmel i Ciastek to cudowne alpaki z fundacji „Zdrowie na końskim grzbiecie”. Uczniowie klas 0 –III mieli okazję ich poznać.

Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której uczniowie poznali życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt. Opiekunowie chętnie opowiadali o nich. Dzieci dowiedziały się, że ich ojczyzną jest Ameryka Południowa. Każdy miał możliwość nakarmienia marchewką swojego nowego przyjaciela oraz mógł z nim pospacerować. Niewątpliwie, spotkane z alpakami dostarczyło wszystkim wiele radości. Ich wygląd, tak jak miękkie futerko, piękne i czułe spojrzenie, wzbudzało wielką sympatię wśród wszystkich uczniów. Przekonaliśmy się, że alpaki, to zwierzęta, które niosą spokój i radość na twarzach uczniów.

Powiązane artykuły :