PTTK (3)
Uczniowie Wydarzenia

Sejmik Krajoznawczy PTTK

We wtorek,  5 listopada członkowie koła „Europodwórko” wraz z Panią Anną Andryskowską uczestniczyli  IX Pomorskiej Młodzieżowej Sesji Krajoznawczej PTTK.  Sesja odbywała się w  Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w tym roku pod tytułem  ,,100 lecia odzyskania Niepodległości Polski’. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Pomorskiego i Pomorski Kurator Oświaty. Na Sesji wysłuchaliśmy 12 bardzo interesujących prezentacji. My również godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę i przygotowaliśmy prezentację na temat naszego patrona  Józefa Piłsudskiego. Prelegenci na zakończenie otrzymali nagrody i podziękowania. Sesja przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze z przerwą na coś słodkiego.

Po oficjalnym zakończeniu każdy z nas otrzymał darmowy bilet od dyrektora muzeum uprawniający do  zwiedzania. Na wystawach można było zobaczyć m.in rzeczy osobiste żołnierzy, repliki czołgów, samolotu a także niemieckiego wagonu towarowego. Można było przejść się po zburzonej w czasie wojny ulicy miasta. Było naprawdę ciekawie i mamy szczerą nadzieję przyjechać tam po raz drugi, ponieważ wystawa zapiera dech w piersiach i porusza każdego.

/Zuzanna Kreft III d/

Powiązane artykuły :