2021.05.14 Rodna mowa (15)
Język kaszubski Konkursy

Rodnô Mòwa

W dniu 14 maja 2021 roku, w piątek, w naszej szkole SP 2 im. Józefa Piłsudskiego odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego z języka kaszubskiego Rodnô Mòwa. W skład komisji wchodziły panie: Małgorzata Płotka, Małgorzata Kostuch oraz Anna Jereczek.

Najliczniejszą grupę recytatorów stanowili uczniowie oddziałów przedszkolnych, ponieważ było ich aż dziesięcioro. Komisja musiała wybrać tylko jedną osobę. Po długich dyskusjach podjęto decyzję, że w tej kategorii naszą szkołę w Chmielnie reprezentować będzie Izabela Domaszk z 0c.

Kolejną osobą, która zakwalifikowała się do konkursu wojewódzkiego w kategorii klas I-III jest Amelia Białk z klasy 2b, a w kategorii IV-VI Weronika Tokarska z klasy 6a.

Łącznie w konkursie wzięło udział 14 uczniów. Członkowie komisja mieli nie lada wyzwanie, by wybrać tylko 3 osoby, ponieważ wszyscy recytatorzy pięknie się zaprezentowali.  Recytacje Izy, Amelki i Weroniki będą nagrane i zostaną wysłane na 50. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” w Chmielnie. Trzymajcie kciuki za powodzenie waszych koleżanek!

Powiązane artykuły :