logo mpotęga
mPotęga'19

Poszukiwacze matematyki w recyklingu

Dnia 24.09.2019 r  uczniowie naszej szkoły, w ramach programu ,,mPotęga”, odwiedzili Zakład Zagospodarowania Odpadó w Chlewnicy. O godzinie 12:40 grupka uczniów wraz z opiekunami wyruszyła w drogę. Kiedy dotarli na miejsce, otrzymali specjalne odblaskowe kamizelki niezbędne w takich miejscach oraz zostali powitani przez przedstawiciela tej placówki. Pan prezes podał, ile ton odpadów rocznie produkują mieszkańcy okolicznych gmin. Następnie przedstawił ilości odzyskiwanych  tworzyw sztucznych, makulatury, opakowań szklanych itp. Po krótkim aczkolwiek treściwym wstępie, uczniowie zostali oprowadzeni po terenie zakładu. Byli między innymi w: hali sortowania odpadów jak i ich przyjmowania, kwaterze sortowej oraz magazynie. Zbierali informacje na temat ilości odpadów, ich segregacji oraz wtórnego użycia (recyklingu). Przekonali się, że nie jest to łatwa praca, wymaga silnej woli i zaangażowania,  a chętnych na to stanowisko brak. Uczniowie dowiedzieli się, jak działa ten zakład i uświadomili sobie jak ważną rolę on pełni dla nas i środowiska.

/Marcelina Hendrich – 8a/

Powiązane artykuły :