Mecze matematyczne 2018 (4)
Konkursy Uczniowie

Pomorskie Mecze Matematyczne

W środę 12 grudnia 2018r. w naszej szkole rozegrany został mecz matematyczny pomiędzy naszymi gimnazjalistami, a uczniami gimnazjum w Szemudzie.  Celem spotkania były rozgrywki w ramach Pomorskich Meczy Matematycznych organizowanych przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego. Po uroczystym powitaniu oraz przedstawieniu się wszystkich uczestników rozgrywek nastąpiło otworzenie zapieczętowanych kopert z zadaniami. Każda drużyna otrzymała arkusz z 10 zadaniami. Drużyny udały się do osobnych sal, w których rozwiązywały zadania. Mieli na to godzinę zegarową. Po upływie tego czasu uczestnicy spotkali się w Sali rozgrywek, w której odbył się mecz. W jury zasiadły: p. Dominika Krampa (opiekun gimnazjalistów z Szemudu) oraz p. Emilia Syldatk. Rzut monetą zadecydował o tym, że nasza drużyna rozpoczęła mecz, który zakończył się po wybraniu 8 spośród 10 zadań. Walka o punkty była niezwykle zacięta, ale zakończyła się pomyślnie dla naszej szkoły. Drużyna na czele z kapitanem Przemysławem Talaśka wygrała mecz.

Teraz czeka nas kolejna rozgrywka, która odbędzie się już w styczniu w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Trzymajcie kciuki.

/Ewelina Cierocka, Emilia Syldatk/

Powiązane artykuły :