2020.09.22 Pokaz rycerski (5)
Historia Spotkania

Pokaz rycerski

Dnia 22.09 2020r. na auli naszej szkoły uczniowie klas IV i V oglądali pokaz rycerski ,,O Mieszku I i wilkach z Nortu’’. Społeczność szkolna przeniosła się do czasów naszych przodków. Poznali pogańskie wierzenia Słowian i ich zwyczaje. Przez chwilę zamieszkali w słowiańskim grodzie oraz przekonali się dlaczego Wikingowie byli postrachem całej chrześcijańskiej Europy. Dowiedzieli się o zasługach Mieszka I dla naszego państwa, który aż do śmierci zbrojnie rozszerzał granice swego księstwa. Borykał się z wieloma poważnymi problemami. Przede wszystkim musiał utrzymać jedność państwa zamieszkanego przez liczne plemiona. Kolejnym problemem było zagrożenie z zagranicy, zwłaszcza ze strony wojowniczych możnowładców niemieckich.

Grupa artystyczna ,,Pan Michał’’ z Pelplina uczniom klas VI w interesujący sposób zobrazowała XVI i XVII wiek.

 

/Organizator spotkania 
Mirosława Tandek/

Powiązane artykuły :