pokaz rycerski 2018 (31)
Historia Wydarzenia

Pokaz rycerski

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”

Józef  Piłsudski

Tym cytatem dnia 19 grudnia 2018 r rozpoczął się kolejny pokaz rycerski.  Jego tematem była niepodległość. Aktor z Pelplina-Michał Rychlicki  w ciekawy sposób zaprezentował uczniom życiorys  J. Piłsudskiego przeplatany informacjami o walce narodu polskiego o odzyskanie niepodległości. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o dzieciństwie, młodości, działalności spiskowej,  zesłaniu na Syberię, koncepcji przyszłego państwa polskiego, wojnie polsko- bolszewickiej. Następnie zobaczyli pokaz broni z okresu I wojny światowej. Wybrani uczniowie w czasie spektaklu wcielili się w rolę Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, żołnierza armii rosyjskiej, kozaka.

Zainteresowanie pokazem było bardzo duże i wzbudziło wśród uczniów ogromne emocje.

/Organizator spotkania
Mirosława Tandek/

Powiązane artykuły :