IMG_4513
Historia

Pokaz Rycerski

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”
/Józef  Piłsudski/

Tym cytatem dnia 20 lutego 2018r rozpoczął się kolejny pokaz rycerski. Jego tematem była niepodległość.Aktor z Pelplina-Michał Rychlicki w ciekawy sposób zaprezentował uczniom życiorys J. Piłsudskiego przeplatany informacjami o walce narodu polskiego o odzyskanie niepodległości.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. o dzieciństwie, młodości, działalności spiskowej,  zesłaniu na Syberię, koncepcji przyszłego państwa polskiego, wojnie polsko-bolszewickiej. Następnie zobaczyli pokaz broni z okresu I wojny światowej.

Wybrani uczniowie w czasie spektaklu wcielili się w rolę Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, żołnierza armii rosyjskiej, kozaka.

Zainteresowanie pokazem było bardzo duże i wzbudziło wśród uczniów ogromne emocje.

/Organizator spotkania
Mirosława Tandek/

Powiązane artykuły :