2020.05.12 Podróż na Ziemię (13)
Freinet Uczniowie

Podróż na Ziemię

22 KWIETNIA obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z klasy 1a podjęły kolejne wyzwanie: PODRÓŻ NA ZIEMIĘ.

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 START. Rakieta wystartowała, wszyscy mocno przyklejamy się do miejsc! Lecimy, lecimy… ooo nie, asteroida! Lecimy prosto na siebie! Szybciutko pochylamy się do przodu… Ufff nawet nas nie drasnęła! Lecimy, lecimy dalej… Ooo a teraz wlecieliśmy w jakieś kosmiczne śmieci! Musimy uważać, żeby nie uszkodziły nam rakiety… Wyginamy się na prawo, wyginamy się na lewo… Znowu nam się udało! Za chwilę będziemy na miejscu… Taaak, już ją widzę, to mała niebiesko-zielona planeta… A wy widzicie?

Wykonanie rakiety wg własnego pomysłu sprawiło dzieciom wielką radość oraz doskonałą zabawę z całą rodziną. Odbyły niesamowitą podróż. Wyruszyły w kosmos, aby wylądować na planecie Ziemia. Podróż rakietą można było urozmaicić poprzez dodanie efektów dźwiękowych: https://www.youtube.com/watch?v=KfYto9Szei8 oraz trochę “podramować”.

Dzieci doskonale wiedzą, że przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.

/Hanna Leszczyńska/

Powiązane artykuły :