Pierwszy Dzień Wosny 2019 (34)
Bezpieczeństwo Szkoła Promująca Zdrowie Wydarzenia

Pierwszy Dzień Wiosny

Prawdziwie wiosennie było 21 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Cała społeczność szkolna w kolorowych, wiosennych przebraniach i radosnych nastrojach zabrała się do realizacji zadań zgodnie z planem „WIOSENNYCH NIESPODZIANEK”. Najmłodsi uczniowie – klasy 0 – II wraz z wychowawcami rozpoczęli świętowanie tego wyjątkowego dnia od odczytania listu od Pani Wiosny. Następnie wykonali wiosenne korony oraz ułożyli i pokolorowali puzzle z wizerunkiem Pani Wiosny. Dzieci wzięły również udział w warsztatach z zasad pierwszej pomocy, prowadzonych przez panią Sylwię Kula – Gdaniec z Akademii pływackiej Marlin” w Gdańsku, w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Dziękujemy!  Na zakończenie barwny, wiosenny korowód uczniów klas 0 – II ruszył dookoła szkoły, głośno i entuzjastycznie oznajmiając, że wiosna jest już z nami.

Pierwszy Dzień Wiosny dla uczniów klas IV, V i VII stał się okazją do  wcielenia w rolę swoich pedagogów i poprowadzenia zajęć przy merytorycznym wsparciu nauczyciela. Ponadto także uczestniczyli w warsztatach z zasad pierwszej pomocy. Starsi uczniowie naszej szkoły postanowili przywitać Wiosnę na sportowo, toteż wzięli udział w wiosennym meczu w „DWA OGNIE”. Rywalizacja była zacięta, ale wszystkim udzielał się radosny, wiosenny nastrój.

Natomiast najstarsi uczniowie – klasy VIII i III Gimnazjum wraz z wychowawcami wyjechali na „Dni Otwarte” do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w powiecie kartuskim, po drodze szukając oznak Wiosny, a co najważniejsze wymarzonego kierunku nauki.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny za nami, dziękujemy za zaangażowanie i niech ten radosny, wiosenny nastrój stanie się motywacją do działania.

/Organizatorzy/

Powiązane artykuły :