2019.11.20 Odbaski (5)
Bezpieczeństwo Szkoła Promująca Zdrowie

Pamiętaj o odblaskach

W naszej szkole systematycznie przypominamy o bezpiecznym poruszaniu się na drodze zarówno pieszo, jak i na rowerze, czy motorowerze. Tematem przewodnim naszej październikowej kampanii edukacyjnej tj. pogadanek, warsztatów, spotkań i happeningów były elementy odblaskowe. Spotkania z dzielnicowymi, dyrekcją szkoły, pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami uświadomiły nam, że wystarczy niewielka zmiana zachowania na drodze, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Warto zacząć od poprawy widoczności na drodze oraz przejściu dla pieszych i nosić elementy odblaskowe. Taki gadżet umieszczony na ubraniu sprawia, że w terenie niezabudowanym kierowca widzi pieszego lub rowerzystę już z odległości 150 metrów! Dzięki temu jest w stanie szybciej zareagować i np. rozpocząć hamowanie samochodem.

PAMIĘTAJMY!
„Bezpieczeństwo ważna rzecz, więc odblaski musisz mieć”.

Powiązane artykuły :