zdjęcie 1

Ogólnopolskie lekkoatletyczne sukcesy Krzysia Różnickiego

W listopadzie ubiegłego roku Krzysztof Różnicki otrzymał powołanie do Kadry Narodowej w Lekkiej Atletyce. Krzysiu w dniach od 3 do 17 stycznia 2019 r. trenował na zgrupowaniu Kadry Narodowej juniorów i młodzieżowców w Lloret de Mar w Hiszpanii. Łącznie w zgrupowaniu wzięło udział 17 zawodników z całego kraju oraz 4 trenerów i fizjoterapeuta. Krzysiu był najmłodszym uczestnikiem zgrupowania.

Udział w zgrupowaniu ma na celu przygotowanie do tegorocznego sezonu. Krzysiu będzie walczył o medale w Mistrzostwach Polski  oraz o miejsce w reprezentacji na olimpijski Festiwal Młodzieży w Baku (Azerbejdżan). Najbliższe zawody w których będzie brał udział to Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Toruniu w dniach od 9 – 10 lutego.

Codziennie pod okiem trenerów, Krzysiu miał dwa intensywne treningi, pierwszy po śniadaniu, drugi po obiedzie. Warunki do trenowania były bardzo dobre, ponieważ temperatura powietrza w ciągu dnia wahała się między 13 – 19 stopni co pozwalało na komfort trenowania. Do dyspozycji zawodników była również siłownia.

Dodatkowo dla chętnych uczestników obozu została zorganizowana wycieczka do Barcelony w której Krzysiu wziął udział. Miał okazję zobaczyć m.in.: Katedrę Sagrada Familia czy stadion Camp Nou.

Obszerne informacje na ten temat można znaleźć pod linkami podanymi poniżej:

http://www.sportnakaszubach.pl/lekkoatletyka/lekkoatleci-przygotowuja-sie-do-sezonu-na-zgrupowaniu-kadry-narodowej-w-lloret-de-mar-id5139.html

W tym miejscu bardzo dziękuję Dyrekcji Szkoły i Pani Wychowawcy za przychylność do wyjazdu syna na zgrupowanie w czasie odbywania zajęć szkolnych.

/Beata Różnicka/