21.03 dzień zepołu downa (11)
Akcje charytatywne Szkoła Dobrego Wychowania Szkoła Promująca Zdrowie

Nikt nie zostanie pominięty

„Nikt nie zostanie pominięty” – pod takim hasłem obchodzono tegoroczne Światowe Dni Zespołu Downa.

Data 21 marca symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa. Z tej okazji w wielu miastach Polski odbywają się różne akcje mające na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększenie świadomości społecznej na temat trisomii 21. Tego dnia w także i w naszej szkole zaproponowaliśmy dołączyć się, jako partnerzy Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego w Szklanej, do promocji akcji, aby okazać osobom z Zespołem Downa wsparcie i naszą akceptację. Uczniowie naszej szkoły przyszli w różnych skarpetkach nie do pary: kolorowych, wesołych, w paski, kropki, za kolano lub tuż przy kostce. Nauczyciele rozmawiali z uczniami o tolerancji, zaznaczając, że każdy jest dla nas ważny i każdemu należy się szacunek.

Wielka Sprawa – Brawo Wy! Dziękujemy!

/Opiekunowie/

Powiązane artykuły :