2019.12.06 Mikołajki (1)
Konkursy Uczniowie

Mikołajki 2019

6 grudnia 2019 r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w III Sportowym Turnieju Mikołajkowym. Ubrani na czerwono, z mikołajkowymi czapkami zebrali się na hali sportowej. 

Celem spotkania było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój, ale przede wszystkim wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez wspólne zabawy, wyrabianie zasad ,,zdrowej” rywalizacji oraz upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci w młodszym wieku. Uczniowie ochoczo przystępowali do postawionych im zadań. Oprócz konkurencji sportowych takich jak: skoki w workach, toczenie piłki, czy wyścigi z „jajkiem” na łyżce, dzieci wspólnie układały i kolorowały świąteczne puzzle. Wszystkim towarzyszyła świąteczna muzyka, wspaniała atmosfera wyrażona w uśmiechach dzieci i równie wspaniałym kibicowaniu. Po turnieju na każdą klasę czekała słodka niespodzianka.  

Po tej części przyszedł czas na apel mikołajkowy z niespodziankami z udziałem  całej społeczności szkolnej oraz mecz nauczyciele kontra uczniowie. 

Działo się duuuuuuuuuuuuuuuużo, a wszystko chyba najbardziej oddaje reportaż fotograficzny z tego dnia. Co do wyniku meczu, no cóż wygrali najlepsi, czyli  uczniowie.  

Kolejnym przedsięwzięciem było wspólne strojenie choinki, która tradycyjnie znajduje się w auli szkoły. Wygląda pięknie i tworzy świąteczny klimat.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, fantastyczną atmosferę i mega emocje.  

/Organizatorzy/ 

Milena Wenta z klasy 2a reprezentowała naszą szkołę na III wojewódzkim konkursie recytatorskim pt. “Zbliżają się święta, poeci wierszem o nich opowiadają”. Brawo! /SP nr 48 Gdańsk/

Powiązane artykuły :