2019.11.27 Nasze prawa (13)
Bezpieczeństwo Uczniowie

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach wzięli udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa – 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

20 listopada, to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dziecii ich prawa. W szkole zorganizowane zostało spotkanie poświęcone prawom uczniom. Pani pedagog -Wiesława Płotka przedstawiła podstawowe prawa dziecka. Teraz uczniowie naszej szkoły wiedzą że:

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Amelia Laska, kl. VIC

Powiązane artykuły :