20181113_123507
Język kaszubski Konkursy

Méster Bëlnégò Czëtaniô

W dniu 13. listopada 2018 r., w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbył się  Gminny Konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Celem konkursu była popularyzacja literatury i kultury kaszubskiej, rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim, podnoszenie rangi języka kaszubskiego, doskonalenie kultury żywego słowa oraz doskonalenie sztuki interpretacji tekstu.

Na konkurs uczniowie przygotowali wzorowe czytanie wierszy lub fragmentów lektur.  Naszą szkołę reprezentowali: z klas 1-3 – Julia Bronk (2c) oraz Maja Teclaf (2d), z kl. 4-6 – Maja Wenta (kl. 4), z klas 7-8 i gimnazjum – Nikola Bronk (kl. 8c) i Michał Wroński (kl. 3a gimnazjum).

W wyniku eliminacji, nasi reprezentanci wywalczyły następujące miejsca:

* w kategorii klas 1-3 wyróżnienie Maja Teclaf;

* w kategorii klas 7-8 i 3 gimnazjum: I miejsce Nikola Bronk

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.

/Anna Jereczek/

Powiązane artykuły :